Wkrótce Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Jeden z najstarszych festiwali filmowych odbywa się w Gdyni. Mowa oczywiście o Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, którego idea zrodziła się w 1974 roku. Najlepsze polskie obrazy kinowe rywalizują w kilku kategoriach o statuetki Złotych i Srebrnych Lwów. Ponadto przyznawana jest nagroda Platynowych Lwów za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne. W ubiegłym roku otrzymał ją Jerzy Gruza.

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych rozpocznie się 17 września i potrwa 5 dni. W tym czasie będzie można zobaczyć najlepsze polskie filmy na specjalnych pokazach w Teatrze Muzycznym. W tym roku o miano najlepszego rywalizować będą takie działa jak „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego oraz „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej i 13 innych. Zapowiada się prawdziwa uczyta dla miłośników kina.

Natomiast na odpoczynek po pełnych emocji sensach zapraszamy do naszego nowego obiektu hotelowego Green Loft Gdyni. Cudowny widok na panoramę pięknej Gdyni i Zatokę Gdańską pozwoli się zrelaksować i nabrać sił na kolejne spotkania z najlepszymi polskimi filmami ostatnich 12 miesięcy.